PODEST SCENICZNY


podesty sceniczne bez dekoracji.jpg

Każda scena zbudowana jest z podestów scenicznych. Nasza wypożyczalnia podestów scenicznych nie tylko odpowiada za sam wynajem podestów scenicznych, ale również za projektowanie i realizacje danego zlecenia.

Standardowo podest sceniczny składa się z modułów a dokładnie z blatu o różnej wadze oraz 4 nóg stałych lub nóg teleskopowych. Wyróżniamy dwa rodzaje blatów podestów scenicznych: lekkie i ciężkie. Każde ma inne zastosowanie, jednakże ciężkie blaty można stosować wszędzie. Aktualnie większa ilość realizacji eventowych skupia się na tym, że wynajem sceny budowany jest z modułowych zazwyczaj 2mx1m podestów scenicznych.Blat lekki podestu scenicznego charakteryzuje się wagą 29kg i zbudowany jest z lekkiego profilu aluminiowego.

Standardowo do dyspozycji mamy 4 rozmiary takiego blatu: 2mx1m, 2mx0,5m, 1mx1m oraz 1mx0,5m co ważne każdy cały podest sceniczny wraz z blatem jest potwierdzony znakiem jakości i bezpieczeństwa certyfikatem TÜV. Blat podestu scenicznego wykonany jest, ze sklejki wodoodpornej o grubości 12mm a szerokość profilu wynosi 90mm. Najczęściej stosowanym podłożem jest kolor czarny z charakterystycznym znakiem Hex-a. Lekkie blaty charakteryzują się tym, że mogą utrzymać ciężar do 500kg / 1m2 przy wadze 29kg jest to bardzo dużo. Podest sceniczny wyposażony jest w 4 specjalne uchwyty do kwadratowych nóg lub gdy jest, taka potrzeba okrągłych nóg. Wystarczy zmienić końcowy element uchwytu, który dopasuje się do profilu nogi stałej lub nogi teleskopowej okrągłej albo kwadratowej. Aby nogi były stabilnie zamontowane, należy dokręcić je specjalnym okrągłym uchwytem. Poprzez docisk nie ma możliwości, aby noga stała lub teleskopowa wypadała z blatu podestu.

lekki blat podesty sceniczne

Lekkie blaty charakteryzują się tym, że dzięki specjalnemu profilowi możemy do nich zamontować różnego rodzaju akcesoria.

Służą do tego tak zwane kostki montażowe, dzięki którym można zamontować do podestów scenicznych ochronne barierki o długości 2m, 1m, 0,5m. Oprócz tego do podestu scenicznego możemy na stałe zamontować schody, które będą trzymać się stabilnie blatu podestu scenicznego. Aby jeden blat schodził się z drugim równo, powinniśmy zastosować specjalne kostki samopoziomujące. Dzięki czemu o wiele łatwiej jest wypoziomować daną ilość blatów obok siebie. Oprócz tego po zastosowaniu uchwytów do montowania blatów można się czuć w 100% pewnym, że podesty sceniczne nie rozejdą się na boki. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy budować sceny, estrady o tak naprawdę każdej wielkości i różnego rodzaju kształtach. Z lekkich podestów scenicznych możemy zbudować większość realizacji, ale nie wszystkie mówimy tutaj o trybunach scenicznych, ekspozycjach samochodów do 3,5t czy dużych estradach na koncerty, ale za to lekkie podesty sceniczne nadają się w zupełności na scenę takich wydarzeń jak imprezy firmowe, imprezy i eventy dla dzieci, konferencje, wybiegi na pokazy mody, targi i forum różnego rodzaju. Lekkie blaty podestów scenicznych bardzo dobrze spełniają swoją funkcję jako stół dla DJ-a (DJka), podium dla chórów lub zwykły wózek transportowy po zamontowaniu specjalnych nóg na kółkach.Idealnie nadają się do pomieszczeń wewnętrznych takich jak sale gimnastyczne, teatry, kina, przestrzenie hotelowe czy duże centra konferencyjne.podest sceniczny

Ciężki blat podestu scenicznego charakteryzuje się przede wszystkim wagą, bo jest cięższy od lekkiego o 15 kg, czyli jego waga wynosi 44 kg. Ma również grubszy profilu aluminiowy.

Występuje w 4 różnych rozmiarach: 1mx1m, 1mx0,5m, 2mx1m, 2mx0,5m a jego bezpieczeństwo również potwierdzony jest certyfikatem TÜV. Grubość sklejki mamy tutaj o wymiarach 15mm a szerokość profilu 110mm. Sklejka w ciężkim blacie również jest dostępna w kolorze czarnym hex i jest wodoodporna i antypoślizgowa. Ciężkie podesty sceniczne mogą utrzymać ciężar do 900 kg na 1m2. Podest ma możliwość zamontowania 4 nóg i standardowo dopasowuje się do niego nogi ciężkie, których profil aluminiowy ma grubość 3mm. Każda noga jest mocowana przez specjalny kątownik, który jest dokręcany do profilu nogi.


Ciężkie blaty charakteryzują się tak jak w lekkich możliwością zamontowania wszelkich akcesoriów, jak schody modułowe a dzięki, kostką samopoziomującym i ciężkim blatom ich stabilizacja nie stanowi żadnego problemu.

Stabilność ciężkich podestów scenicznych jest na najwyższym poziomie. Do profilu można wsunąć również kostki montażowe, dzięki którym można wsunąć i zamontować mocowania do schodów lub ochronne barierki sceniczne o długości 2m lub 1m. Ciężkie blaty podestów scenicznych mają szerszy i grubszy profil, ale przy montażu takich samych blatów uchwyty do nich będą pasować, chyba że, chcemy połączyć lekki blat z ciężkim. W takim wypadku trzeba zastosować specjalnie przygotowane uchwyty.podesty sceniczne uchwyt nogi blatPrzy ciężkich podestach scenicznych buduje się zazwyczaj duże sceny na wydarzenia o wysokim priorytecie jak estrada na festiwal, dni miasta, sylwester, oraz inne wydarzenie kulturalne. Najczęściej tego typu podesty sceniczne stosuje się do realizacji zewnętrznych jak: trybuny sportowe dla widzów, ale nie tylko. Najazdy na samochody oraz ich ekspozycja na podestach scenicznych, stabilizacja pod kamery na relacje wydarzeń np. sportowych siatkówka czy piłka ręczna, produkcje filmowe budowanie różnego rodzaju konstrukcji na potrzeby nagrania materiałów filmowych, warsztaty taneczne oraz maratony zumby. Dodatkowo, jeśli dysponujemy tylko ciężkimi podestami scenicznymi, możemy również zastosować je przy budowie scen i innych konstrukcji na targach lub forach dyskusyjnych, scen na wydarzenia dla dzieci, wybiegów na pokazy mody dla modeli i modelek, sceny dla Dj-a lub inne wydarzenie gdzie potrzeba podwyższenia. Ciężkie podesty sceniczne nadają się na każdy rodzaj powierzchni zarówno na utwardzonym, jak i grząskim podłożu pod warunkiem zastosowania specjalnych podkładek o szerokości minimum 20cm na 20cm.

wynajem podestow scenicznych               Wynajem podestów scenicznych               wypożyczalnia podestów scenicznych