PODESTY ESTRADOWE


podesty-sceniczne-wynajem

PODESTY SCENICZNE - ZASTOSWANIE


Podesty sceniczne mają wiele zastosowań jako sceny na różne wydarzenia jak: imprezy firmowe, konferencje, wesela, targi, fora, koncerty, warsztaty taneczne. Podest sceniczny idealnie nadaje się jako konstrukcje sceniczne: widownie teatralne, trybuny sportowe, podium sportowe przy pomocy nóg teleskopowych. Dzięki możliwości łączenia kilu elementów w różnej konfiguracji podesty sceniczne świetnie nadają się jako wybieg na pokaz mody. Sprawdza się również jako podwyższenia pod kamery telewizyjne oraz jako konstrukcja do wystawy samochodów. Dzięki specjalistycznej budowie i możliwości dużego obciążenia podesty mogą służyć jako najazdy samochodowe. Często można wykorzystać podest sceniczny jako wystawa sklepowa oraz do budowy różnego rodzaju schodów.

scena-warsztaty-taneczne podesty-sceniczne-trybuny

SCENA - PODESTY SCENICZNE MODUŁOWE


Nasza wypożyczalnia sprzętu eventowego posiada podesty sceniczne różnych rozmiarów (2mx1m, 1mx1m, 2mx0,5m, 1mx0,5mx 0,5mx0,5m) i obciążenia (750kg/1m2, 900/1m2), dzięki temu możemy budować sceny i konstrukcje sceniczne nietypowych rozmiarów w tym również z dokładnością do 2cm. Wynajem scen z naszych podestów scenicznych może osiągnąć wysokość nawet 4m po przez zastosowanie specjalnych adapterów do systemu rusztowań layher. Przy zastosowaniu nóg teleskopowych możemy ściśle wypoziomować podesty nawet na najbardziej uciążliwym terenie.

wynajem-scen-podesty-sceniczne scena-podesty-sceniczne

PODESTY SCENICZNE - BUDOWA


PODEST SCENICZNY - BLAT


Blaty podestów scenicznych dzielimy na 2 rodzaje ze względu na budowę i zastosowanie. W naszej wypożyczalni podestów scenicznych do dyspozycji mamy lekki podest sceniczny LIGHT oraz ciężki podest sceniczny HD. Ich producentem jest firma Alustage. Podest sceniczny HD wykorzystuje się najczęściej gdy montujemy go na nogach teleskopowych lub nogach stałych powyżej wysokości 1,5m, przy dużym nacisku na powierzchnię ponad 750 kg / 1m2 oraz na grząskich podłożach gdzie duża waga podestu ma znaczenie w stabilizacji całej sceny. Podest sceniczny Light ze wzglęu na swoją niższą wagę stosuje się w miejscach gdzie utrudniony jest jego montaż (dużą ilość schodów, wąskie pomieszczenia, powierzchnia narożona na wgniecenia).

podest-sceniczny-hd podest-sceniczny-hd-profil podest-sceniczny-light podest-sceniczny-light-profil

NOGI STAŁE I TELESKOPOWE DO PODESTÓW SCENICZNYCH


Nieodzownym elementem, podestów scenicznych są ich nogi stałe i nogi teleskopowe. Dzięki prostemu rozwiązaniu wystarczy do ich użytkowania jedynie klucz oczkowy 13 i 17. Montaż nóg jest bardzo prosty wystarczy zamontować profil aluminiowy w otworzę profilu aluminiowego i dokręcić ręcznie. Nogi teleskopowe o wysokości powyżej 1,8m są wspierane stężeniami w rozmiarze 2m, 1m, 0,5m. Dzięki temu podest jest stabilny.

Noga stałaNoga teleskopowa
noga-stala-2mm-3mm noga-teleskopowa-2-3mm
Rodzaj materiałuStal
Aluminium
Rodzaj materiałuStal
Aluminium
Grubość ścianki2 mm
3 mm
Grubość ścianki2 mm
3 mm
PodstawaTworzywo sztuczne
Guma
PodstawaTworzywo sztuczne
Guma
Wymiar10cm x 3mm
12cm x 3mm
14cm x 3mm
16cm x 3mm
18cm x 3mm
20cm x 3mm
22cm x 3mm
24cm x 3mm
26cm x 3mm
28cm x 3mm
30cm x 3mm
32cm x 3mm
Wymiar30cm - 40cm x 2mm
30cm - 45cm x 3mm
40cm - 60cm x 2mm
40cm - 65cm x 3mm
60cm - 100cm x 2mm
60cm - 100cm x 3mm
60cm - 105cm x 3mm
90cm - 160cm x 3mm
90cm - 165cm x 3mm
100cm - 185cm x 3mm
120cm - 220cm x 2mm
120cm - 220cm x 3mm

BARIERKI ALUMINIOWE / PORĘCZE ALUMINIOWE


Barierki aluminiowe stosuje do sceny w celu zapewnienienia bezpieczeństwa ich użytkowników. Przede wszytkim gdy scena jest na wyższej wysokości. Barierki ochronne zabezpieczają osoby przed upadkiem. Według polskiego prawa barierki aluminiowe do ochrony powinno się stosować gdy scena jest minimum na wysokości 1m w rozumieniu §105 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.)

barierki-aluminiowe porecze-aluminiowe

SCHODY MODUŁOWE


Schody modułowe charakteryzują się bardzo szybkim montażem ze względu na ich budowę, wszystkie stopnie są ze sobą połączone dzięki temu zaoszczędzamy czas na tą czynność. Dzięki nagwintowanym nóżkom jest możliwość wypoziomowania takich schodów na nie wielkich nierównośćiach dzięki czemu schody modułowe do sceny są stabline. Dzięki specjalnym uchwytą można je zamontować również do podestu scenicznego LIGHT i HD. Minusem takiego rozwiązania jest utrudniona możliwość zamontowania scenografii w tym płyt hipsu lub wykładziny ze względu na cienką sklejkę bez profilu aluminiowego

schody-modulowe-wynajem schody-modulowe

SCHODY Z MODUŁOWYCH PODESTÓW SCENICZNYCH


Schody montowane z podestów scenicznych to rozwiązanie bardzo elsatyczne i wygodne. Dzięki mniejszym modułom o rozmiarze 2mx0,5m, 1mx0,5m, 0,5mx0,5m można stworzyć różna konfigurację schodów do sceny. Zarówno jeśli chodzi o wysokość, szerokość - głębokość oraz długość. Tego typu schody do sceny można zamontować na najbardziej nie równym i grząskim terenie z możliwością jego wypoziomowania. Dzięki specjalnym klamrą do nóg można połączyć każdy stopień ze sobą tworząc jedną konstruckję sceniczną.

schody-z-podestow-scenicznych-wynajem schody-z-modulowych-podestow-scenicznych

Podjazdy dla osób niepełnosprawnych


Podjazdy dla osób niepełnosprawnych zbudowane są z podestów scenicznych o specjalnej budowanie, dzięki której nogi teleskopowe można ustawić pod pewnym kątem co powoduje pochylenie podjazu dla osoby niepełnosprawnej. Jest to bezpieczne rozwiązane. Dzięki dużej wytrzymałości na 1m2 podjazdu może wjechać nawet kilka osób niepełnosprawnych naraz. Podjaz dla osób niepełnosprawnych jest zmubowany z modułów dzięki czemu można zbudowć go nawet o szerokości 3m. Świetnie sprawdza sie jako element montowany do sceny, ułatwi to dostanie się na scenę osobie niepełnosprawnej.

podjazdy-dla-niepelnosprawnych

NAJAZDY NA SAMOCHODY


Najazdy na samochody osobowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, bezpośrdenio wjedzie na nie auta o wadze do 3,5 ton. Często stosuje się taki najazd do ekspozycji samochodów luksusowych lub montuje się go do sceny aby umieścić samochód na scenie. Posiadamy również podesty sceniczne, które są przystosowane do obciążenia, dzięki czemu można weksponować samochód na danej wysokości na scenie od 0,42m aż do 1,5m

najazdy-na-samochody-wynajem najazdy-na-samochody