Wystawa samochodów - Wynajem scen do ekspozycji samochodów


ekspozycja samochodu na scenie

Każda nowy model samochodu musi przejść swoją premierę, dlatego też warto zainwestować w scenę do jego ekspozycji.

Dzięki specjalnie zaprojektowanym ciężkim podestom scenicznym każdy samochód do 3,5 tony może zaprezentować się na scenie na wysokości od 30 cm do nawet 2 metrów wysokości. Są to specjalnie zaprojektowane sceny do tego typu realizacji, dzięki wzmocnionym blatom i nogą podestów scenicznych. Tego typu realizacje charakteryzują się kilkoma ważnymi aspektami: miejscem, gdzie stać ma scena, czy ma być to realizacja wewnętrzna, czy zewnętrzna, jak duży nacisk ciężaru bierzemy pod uwagę, wysokość oraz wielkość sceny, oraz jej branding. Scena do ekspozycji samochodów zbudowana jest z ciężkich podestów scenicznych, których sklejka ma grubość 12 mm a jego profil aluminiowy 11 mm. Scena do ekspozycji samochodów budowana jest z podestów scenicznych o antypoślizgowej i wodoodpornej sklejce czarny hex w 4 rozmiarach 2 m x 1 m, 1 m x 1 m, 2m,0,5 m, 1 m x 0,5 m, dzięki czemu można budować przez różne wielkości i kształty sceny.


wystawa-auta

Aby scena była stabilna stosuje się ciężkie stałe lub teleskopowe nogi do podestów scenicznych o grubości profilu 3 mm lub 2x3 mm jeśli stosujemy nogi teleskopowe, które służą do ustawienia różnej wysokości sceny bez wymiany nóg. Standardowo do dyspozycji mamy nogi 30-45 cm, 40-60 cm, 60-100 cm oraz 90-160 cm.

Aby scena była stabilna stosuje się specjalne kostki samopoziomujące oraz uchwyty do łączenia blatów, dzięki którym zbudowana scena jest równa i można bezpiecznie się po niej poruszać. Przy wysokości po wyżej 1 metra dodatkowo stosuje się specjalne klamry do łączenia nóg, dla zapewnienia bezpieczeństwa. Ciężkie podesty sceniczne do ekspozycji mają nośność 900 kg na 1 m2 powierzchni więc bez problemu mogą udźwignąć samochód do 3 ton. Przed realizacją tego typu zleceń warto zastanowić się gdzie będzie stała scena zbudowana z podestów scenicznych, jeśli mówimy o miejscach wewnątrz budynku, nie ma tu większego problemu należy tylko zwrócić uwagę na rodzaj powierzchni, jeśli jest to twarde podłoże jak panele, parkiet czy posadzka betonowa wystarczy zamontować ciężkie nogi, na których są specjalne gumowe podkładki antypoślizgowe. W momencie, gdy mamy kontakt z gumolitem lub inną powierzchnią, przy której mocniejszy nacisk na małą powierzchnię może spowodować odkształcenie należy zastosować np. twarde podkładki o grubości 20-30 mm i rozmiarach 20 cm - 20 cm.


wynajem scen ekspozycja samochodów

Jeśli realizacja montażu sceny jest na zewnątrz również musimy brać pod uwagę te same aspekty co wewnątrz, a dodatkowo, gdy mamy do czynienia z nierówną powierzchnią stosować nogi teleskopowe.

Przy takim podłożu jak trawa czy bagienno-błotniste tereny najlepiej przed montażem nóg należy zastosować betonowe lub kamienne bloczki do utwardzenia podłoża i dopiero montować scenę. Wielkość sceny, jaką możemy zbudować jest tak naprawdę nieograniczona mowa tutaj od 2 m2 aż do 200 m2 – 300 m2. Czas realizacji montowania ciężkich podestów scenicznych przy np. scenie 8 m x 6 m to około 2-4h w zależności od możliwości logistycznych budynku, a także dekoracji sceny. Do sceny możemy zamontować również schody stałe, modułowe lub teleskopowe w zależności od możliwości w danej lokalizacji, jest dobre rozwiązanie w momencie, aby nie schodzić ze sceny po zamontowanych najazdach na samochody.wynajem podestów scenicznych eksopzycja samochodu

Jednym z częstych pytań każdego klient jest: „No ale jak ten samochód ma dostać się na tą scenę, jeśli jest ona na wysokości 100 cm”.

To pytanie za każdym razem przewija się a odpowiedzi na nie jest kilka. Pierwszym sposobem jest zamontowanie specjalnych najazdów na samochody również skonstruowanych z podestów scenicznych o dużym wzmocnieniu z dodatkowymi 2 belkami mocującymi. Tego typu rozwiązanie stosuje się, gdy mamy do czynienia z sytuacją, w której samochody ciągle wjeżdżają lub zjeżdżają ze sceny np. przy targach motoryzacyjnych prezentując różne modele. Drugi sposób to wynajęcie lawety, która wprowadzi samochód na gotową scenę z podestów scenicznych. Ten rodzaj rozwiązania stosuje się w momencie gdzie samochód przez cały okres wydarzenia nie musi być usunięty ze sceny.


scena na ekskluzywne samochody


Ostatnim elementem przy montażu sceny z podestów scenicznych jest branding a dokładnie dekoracja sceny, możemy ją podzielić na dekoracje powierzchni oraz boków sceny.

Powierzchnia podestów scenicznych może być przykryta różnymi materiałami dekoracyjnymi. Przede wszystkim mówimy tu o wykładzinie, hipsie, sztuczne lub żywej trawie. Te pierwsze 3 bez problemu możemy montować w tego typu wydarzeniach gdzie na scenie jest samochód, należy pamiętać o tym, że żywa trawa musi być w ziemi a przy takich realizacjach ciężko ubić ziemię, przez co samochód mógłby się zapadać.