PODESTY SCENICZNE CENA


Cennik podestów scenicznych. Wynajem i sprzedaż w Krakowie, Katowicach, Warszawie i całej POLSCE.

Nasza firma zajmuje się wynajmem podestów scenicznych oraz ich sprzedażą. W poniższym artykule postaramy się określić od czego uzależniona jest cena wynajmu podestów scenicznych oraz sprzedaży sceny. Cena za wynajem podestów scenicznych zależy od wielu czynników, takich jak:

Rodzaj podłoża, na którym ma stać scena

Fundamentalnym elementem przy wynajmie scen i ich wycenie jest ustalenie, na jakim rodzaju podłoża będzie montowana scena. Im podłoże jest mocniejsze i utwardzone tym cena jest niższa. Spowodowane jest to dodatkową pracą zabezpieczenia sceny przed jej zapadnięciem oraz zabezpieczenie podłoża przed jego zniekształceniem. Podłoża zewnętrzne takie jak asfalt, beton, kostka brukowa czy wewnętrzne jak podłogi pokryte panelami, płytkami oraz posadzkami przemysłowymi nie generują dodatkowych kosztów wynajmu. Jednak przy bardziej miękkim podłożu jak ziemia, trawa lub wewnątrz gumolit, gdzie pod wpływem ciężaru podłoga może się zniekształcić, cena jest wyższa. W takim wypadku powinno,zastosować się specjalne drewniane podkładki do rozłożenia ciężaru każdej nogi stałej lub nogi teleskopowej.

Miejsce montażu - wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

W tym wypadku montaż na zewnątrz zawsze generuje wyższe koszty ze względu na gorsze ułożenie terenu oraz utrudnioną ergonomię pracy, ze względu na różne warunki atmosferyczne.

Całkowita waga wypożyczanego sprzętu eventowego

Każdy samochód dostawczy ma ograniczoną masę, jaką może przewieść, co za tym idzie często przy przekroczeniu pewnej wagi, należy zaopatrzyć się w dodatkowe auto do transportu. Powoduje to zwiększenie kosztów transportu na zlecenie.

Odległość jaką trzeba przebyć do miejsca zlecenia.

W tym wypadku im dalej jest z miejsca siedziby, do miejsca zlecenia tym cena za transport wzrasta, ze względu na ilość przebytych kilometrów oraz opłat stałych np. za poruszanie się autostradą.

Rodzaj zamówienia wielkość, wysokość i kształt sceny.

Jest to podstawowy wyznacznik samego wypożyczenia podestów sceniczych bez montażu, demontażu i transportu. Wielkość sceny - im jest większa, tym cena jest wyższa. Wysokość sceny - od wysokości powyżej 1,5m pobierane są dodatkowe opłaty za zabezpieczenie i stabilizację sceny. Kształt scen - przy nietypowych kształtach sceny jak trójkąt, trapez, koło, lub inny pobierane są dodatkowe opłaty. Przy kształacie sceny w formie kwadratu lub prostokąta nie ma dopłat.

Rodzaj i materiał scenografii i dekoracji montowanej na scenie.

Podstawowymi elementami dekoracji, którymi pokryte są podesty sceniczne to: spienione PCV, płyty HIPS, drewno, wykładzina eventowa, materiał strecz. Najdroższy jest hips a najtańszy strecz. Możliwy jest wybór kolorystki dekoracji.

Przeszkody napotkane przy wnoszeniu podestów scenicznych z auta do miejsca montażu sceny.

Nie zawsze klient poinformuje o wszelkich niedogodnościach przy transporcie sprzętu eventowego bezpośrednio do miejsca montażu. Gdy mówimy tu o parterze często chodzi o wąskie przejścia poniżej szerokości 1m, wystające progi, które przeszkadzają w transporcie sprzętu na kółkach i należy nosić wtedy sprzęt siłą ludzkich mięśni. Gdy mówimy o kolejnych piętrach w górę lub w dół zwracamy uwagę czy jest działająca winda oraz jej rozmiar. Podsumowując, cena wzrasta im dalej i wyżej trzeba nosić sprzęt eventowy. Zazwyczaj cenę za ten aspekt ustala się po wizji loklanej.

Ograniczony czas potrzebny na montaż i demontaż.

W sytuacji gdzie są z góry narzucane ramy czasowe i czas jest bardzo ograniczony na montaż i demontaż sceny - generuje to dodatkowe koszty, w postaci zatrudnienia dodatkowych osób, aby zdążyć w ustalonym czasie.

Długość wynajmu podestów scenicznych

Standardowo wynajem podestów scenicznych liczy się za każdą dobę wypożyczenia:
-1 doba - 100% ceny / -2 doba - 50% ceny / -3 doba - 25% ceny. Przy dłuższym wynajmie ceny ustala się indywidualnie.
Przy opcji z montażem i demontażem nie są pobierane opłaty za wynajem, jeśli montaż jest dzień przed wydarzeniem oraz demonataż dzień po wydarzeniu.

Ilość elementów przy montażu i demontażu sceny

Cena za sam montaż i demontaż podestów scenicznych bez wynajmu, ustala się od ilości elementów. Wynika to z tego, że za montaż i demontaż podestu scenicznego 2mx1m zapłaci się tyle samo co za montaż i demonaż podestu 1mx0,5m.


Skontaktuj się w celu otrzymania bezpłatnej wyceny na sprzedaż lub wynajem podestów scenicznych:
zadzwoń
+48 791957978

napisz
podesty.sceniczne@gmail.com