Wynajem scen na targi i fora z podestów scenicznych


scena-glowna-forum

Każde wydarzenie społeczne tak jak targi np. pracy czy forum ekonomiczne niosą za sobą potrzebę organizacji podwyższenia dla prelegatów. Oczywiście mówimy tutaj pod kątem techniki scenicznej a dokładnie sceny zbudowanej z podestów scenicznych na tego typu wydarzeni.

Na targach i forum ważna jest scena, jak i nagłośnienie sceniczne, oświetlenie sceniczne, multimedia oraz ekrany bezszwowe czy projektory. Scena z podestów scenicznych to główny charakterystyczny punkt na tego typu wydarzeniach. Na scenie z podestów scenicznych będą znajdować się osoby zaproszone, przemawiające dlatego jest to istotny element by zaproszeni goście mogli ich słuchać i oglądać. Montaż sceny na wynajem podestów scenicznych na targi i fora. Przy organizacji targów i forum scena pełni funkcję reprezentatywną dla zaproszonych gości. Na scenie z podestów scenicznych skupia się uwaga gości targów. Służy ona też prezentacji danych produktów bądź usług wystawiającego się klienta na danych targach bądź forum. Podesty sceniczne zapewniają montaż sceny dopasowanej do potrzeb klienta.


scena-glowna-targi

Również długość, szerokość oraz wysokość dopasowywane są według potrzeb. Możliwy jest podział sceny z podestów scenicznych w dowolnym kształci czy zróżnicowanej wysokości.

Proponowane przez nas standardowe kształty to: kwadrat, prostokąt, okręg. Jeśli istnieje potrzeba zbudowania sceny z podestów scenicznych w niewymiarowym kształci, jest to również wykonalne. W celu lepszej interakcji z publicznością lub lepszej prezentacji możliwe jest domontowanie specjalnego przedłużonego podium bądź większej ich ilości. W przypadku gdy scena na targi i forum, na którą składają się podesty sceniczne nie potrzebuje być dostosowana do dużego obciążenia, stosowane są podesty sceniczne z obciążeniem do 500 kg na 1 m2


W tym przypadku jest to wystarczająca wytrzymałość, gdyż oprócz mebli eventowych, ekranów, mikrofonów, kamer oraz osób występujących na scenie, nie znajdą się inne ciężkie elementy obciążające scenę.

Granica wysokości podestów scenicznych waha się od 30 cmdo 60 cm. Jest ona uzależniona od możliwości danej sali udostępnionej na targi lub fora. Należy zwracać również uwagę na odległość sufitu od miejsca, w którym ma zostać ustawiona scena z podestów scenicznych. W przypadku gdy sufit jest na zróżnicowanej wysokości spowodowane wzmocnieniami stropu lub szynami na ruchome ściany, wysokość sceny z podestów scenicznych może zostać ograniczona. Z reguły przy tego typu wydarzeniach jak targi czy forum, nie ma potrzeby by scena z podestów scenicznych była wyższa niż 2 m do 3 m, W celu prostszego i łatwiejszego montażu sceny z podestów scenicznych używane są nogi teleskopowe.


wynajem sceny na forum ekonomiczne

Są to specjalnie skonstruowane profile aluminiowe o grubości ścianki od 2-3 mm ze specjalną blokadą zabezpieczającą z lewej i prawej strony.

Zapewnia to możliwość dopasowania odpowiedniej wysokości podestu scenicznego. Standardowe wymiary nogi teleskopowej to: 30 cm - 40 cm lub 45 cm, 40 cm - 60 cm, 60 cm - 100 cm, 90 cm – 160 cm oraz 120 cm - 220 cm. Przy tego typu nogach wystarczy klucz oczkowy o rozmiarze 13 lub 17 w zależności od wytrzymałości nogi. Planując targi bądź forum, należy odpowiednio zaprojektować scenę z podestów scenicznych, tak by odpowiadała wielkością sceny do możliwości otoczenia, w którym targi lub forum mają miejsce.


podesty sceniczne targiŚrednia wielkość sceny z podestów scenicznych wynosi odpowiednio: 6 m x 8 m , 4 m x 3 m , 2 m x 3 m.

Istnieją również większe sceny jednak są one rzadziej wykorzystywane. Podesty sceniczne montuje się z elementów 2 m x 1 m. Natomiast rzadziej używa się tych o wymiarach 1 m x 1 m. Sam montaż sceny z podestów scenicznych jest szybki i wygodny dzięki standardowym rozmiarom elementów. Aluminiowe profil zamontowane przy blacie podestu scenicznego zapewnia brak luk czy prześwitów przy łączeniu jednego elementu z drugim.