obsługa techniczna konferencji - Wynajem scen


podesty sceniczne konferencje

Każde wydarzenie społeczne, tak jak targi, fora czy konferencje niosą za sobą potrzebę organizacji pod kątem techniki scenicznej.

Potrzeba tutaj dobrego nagłośnienia scenicznego, oświetlenia scenicznego, multimediów jak ekrany bezszwowe czy projektory, jak również podestów scenicznych, a dokładnie sceny na której, osoby zaproszone będą przemawiać, a zaproszeni goście mogli ich słuchać i oglądać.


Dziś omówimy właśnie wynajem podestów scenicznych, z których można zmontować scenę na konferencje.

Na tego typu wydarzeniach jak konferencje, scena pełni funkcję reprezentatywną dla zaproszonych, gości. To tam odbywają się najważniejsze wydarzenia na całej konferencji. Dzięki podestom scenicznym możemy zbudować scenę dostosowaną do potrzeb organizatora. Mamy tu na myśli długość i szerokość oraz wysokość sceny. Każdą scenę możemy podzielić tak, żeby była na różnej wysokości i miał różny kształt, kwadratu, prostokąta, okręgu lub innej figury geometrycznej.


konferencja wynajem podestow scenicznych

Dodatkowo od sceny mogą odchodzić specjalne podłużne podia, aby można było bliżej podejść do uczestników konferencji.

Podesty sceniczne, z których zbudowana jest scena na konferencje, nie potrzebują posiadać dużego obciążenia, w takich wypadkach stosujemy podesty sceniczne z obciążeniem do 500 kg lub 750 kg na 1m2. Jest to wystarczająca wytrzymałość, ponieważ oprócz mebli eventowych, ekranów, mikrofonów, kamer oraz osób uczestniczących w konferencji, nie będzie żadnego innego, ciężkiego obciążenia. Dodatkowo stosuje się również lekkie noki teleskopowe. Dzięki niedużym obciążeniem nie trzeba podkładać żadnych podkładek zabezpieczających, gdyż nie wytworzy się taka siła nacisku, która mogłą, by uszkodzić powierzchnie na której stoi scena.


podesty sceniczne konferencje

Wysokość podestów scenicznych waha się w granicach od 30 do 60 cm, wszystko uzależnione jest też od możliwości danej sali konferencyjnej.

Trzeba zawsze zwrócić uwagę na to, jak wysoko jest sufit od miejsca, w którym ma stać scena. Zdarza się też tak, że sufit jest na różnej wysokości poprzez wzmocnienia stropu lub szyny na ruchome ściany, co również ogranicza wysokość sceny. Podesty sceniczne można oczywiście umieścić wyżej nawet na 2 m - 3 m, ale przy budowie sceny na konferencje nie ma takiej potrzeby. Aby łatwiej było ustawić wysokość sceny, stosuje się tak zwane nogi teleskopowe. Są to specjalnie skonstruowane profile aluminiowe o grubości ścianki od 2 do 3,5 mm ze specjalną blokadą zabezpieczającą z 2 stron, dzięki której można ustawić wysokość podestu. Standardowo nogi teleskopowe posiadamy w następujących konfiguracjach 30 cm- 40 cm lub 45 cm, 40 cm - 60 cm, 60 cm - 100 cm, 90 cm – 160 cm oraz 120 cm - 220 cm, do tego typu nóg wystarczy klucz oczkowy o rozmiarze 13 lub 17 w zależności od wytrzymałości nogi.


wynajem podestów scenicznych

Przy projekcie sceny z podestów scenicznych warto zwrócić uwagę na wielkość sceny.

Ważne, żeby sala, w której odbywa się tego typu wydarzenie była dostosowana do sceny, a jej wielkość wynosi zazwyczaj 6 m x 8 m, 4 m x 3 m, 2 m x 3 m. Są również większe sceny, ale to rzadziej się spotyka. Podesty sceniczne montuje się z elementów 2 m x 1 m lub rzadziej używa się również tych 2 m x 1 m. Dzięki standardowym rozmiarom w szybki i wygodny sposób można zmontować scenę o danej długości i szerokości. Dzięki aluminiowym profilom zamontowanym przy blacie podestu scenicznego przy łączeniu jednego elementu z drugim nie ma żadnych prześwitów ani luk.