Wynajem scen na warsztaty taneczne - zumba
Każda szkoła tańca salsy kubańskiej lub innej techniki tanecznej oraz organizator warsztatów tanecznych dobrze wie, że każde szanujące się wydarzenie taneczne czy zumba powinno składać się z kilku ważnych elementów.
Przede wszystkim duża, przestronna i klimatyzowana sala, aby mogła pomieścić wystarczającą ilość osób, żeby nikomu nie było ciasno, a także, żeby nikt nie deptał sobie, bo butach. Kolejnym ważnym aspektem jest scena, na której prowadzący np. instruktorzy salsy kubańskiej będą pokazywać kroki dla uczestników warsztatów tanecznych. Na scenę składa się kilka elementów. Scena na warsztaty taneczne powinna być zbudowana z aluminiowych podestów scenicznych, przede wszystkim na prostotę montażu oraz lekkie elementy, które łącząc ze sobą, tworzą jedną scenę. Nasza firma przyjmuje również tego typu zlecenia, dzięki różnorodnym rozmiarom elementów, podesty sceniczne mogą być zastosowane w różnych kombinacjach. Projekt montażu sceny z podestów scenicznych należy rozpocząć od ustalenia wielkości miejsca na, którym będą tańczyć instruktorzy tańca. Z podestów scenicznych tak naprawdę możemy zbudować każdej wielkości scenę na zumbę czy warsztaty taneczne. Może być podzielona na pół a do tego na różnej wysokości. Dzięki różnej wielkości elementom: 50 cm na 100 cm, 50 cm x 200 cm, 100 cm x 100 cm i 100 cm x 200 cm, można zbudować scenę prostokątną, kwadratową, trapezową lub inną bryłę w zależności od potrzeb.
Kolejnym ważnym elementem jest informacja o powierzchni, na jakiej umiejscowione są podesty sceniczne.
Zazwyczaj warsztaty, kursy tańca w Krakowie lub w innym mieście organizowane są na salach gimnastycznych, salach fitness, hotelach, lub innych pomieszczeniach najlepiej posiadających lustra na ścianach dla uczestników. Wszędzie tam trzeba zwrócić uwagę na powierzchnię. Jeśli mamy do czynienia z utwardzoną powierzchnią jak parkiet, panele to nie ma większego problemu, gdyż nogi lub nogi teleskopowe montowane do podestów scenicznych tworzących scenę, mają specjalne gumowe nakładki, które nie brudzą i nie zostawiają śladu na nawierzchni, a przy wzmocnionej powierzchni, jakim są panele czy parkiet nie grozi też żadne odkształcenie. Jeśli mamy jednak do czynienia z nawierzchnią poliuretanową na macie z re granulatu gumowego lub płyty albo maty gumowej należy zabezpieczyć te powierzchnie przed nogami od podestów, gdyż duży, miejscowy nacisk może spowodować odkształcenie „gumolitu”. Najlepszym sposobem na tego typu problem jest podłożenie około 20 mm grubości, utwardzonego elementu, który rozłoży ciężar na większą powierzchnię, co ważne należy również pamiętać, aby dolna część nie była chropowata, aby nie porysować podłogi. To samo tyczy się takich powierzchni jak ubita ziemia, trawa, czy błoto, które również pod wpływem ciężaru może powodować zapadanie się nóg od podestów scenicznych.
Ważnym czynnikiem podczas warsztatów tanecznych jest ustawienie wysokości sceny zbudowanej z podestów scenicznych. Od tego będzie zależeć czy uczestnicy będą dobrze widzieć instruktorów, a przede wszystkim ich kroki.
Standardowo, aby było dobrze widać osoby scena powinna stać na wysokości od 100 do 140 cm są to optymalne wysokości, jeśli chodzi o komfort pracy instruktora, a także, to aby uczestnicy warsztatów mogli w całej okazałości obserwować co dzieje się na scenie. Należy pamiętać o tym, że dla komfortu osób biorących udział w zajęciach należy stać minimum 2 metry od sceny. Aby wszystkie połączone podesty sceniczne tworzące scenę na warsztaty taneczne ze sobą były stabilne łączy się je specjalnymi klamrami do blatów, montowane od dołu blatu podestu. Gdy scena jest powyżej 60 cm dodatkowo stabilizuje się ją podwójnymi klamrami na nogi, dzięki czemu scena nie będzie się kołysać i przemieszczać. Na zakończenie między blaty podestów scenicznych wsuwa się specjalne kostki samopoziomujące, które powodują, że blaty podestów schodzą się ze sobą na jednym poziomie. Nasza wypożyczalnia podestów scenicznych umożliwia również montaż banerów oczkowych z przodu, z boku oraz z tyłu podestów, dzięki czemu można zakryć nogi podestów scenicznych, aby nie było ich widać, jak również, zareklamować się poprzez ten baner. Umożliwiają to specjalne kostki pojedyncze i podwójne wsuwane do profilu podestu scenicznego.
Ostatnim etapem, który jest nie odłączanym elementem sceny na warsztaty taneczne lub zumbę, są schody modułowe lub schody zbudowane z podestów scenicznych.
Wynajem podestów scenicznych na schody odbywa się od ustalenia, ile rzędów powinny mieć takie schody. Zazwyczaj robi się je co 20 lub 30 cm przy wysokości 1,4m potrzebujemy około 5-6 rzędów. Schody modułowe są skonstruowane tak, żeby od razu tworzyły całość, więc w tym wypadku po ustaleniu wysokości pod czas montażu nie da się już tego zmienić. Długość każdego schodka to około 100 cm a szerokość 30 cm. W tym wypadku przy wysokiej scenie przy schodach modułowych można zaoszczędzić więcej miejsca od sceny. Drugim rodzajem schodów jest wykonanie ich z samych podestów scenicznych z elementów 50 cm x 100 cm oraz 50 cm x 200 cm. Taki rodzaj schodów zbudowany z podestów scenicznych charakteryzuje się 50 cm szerokością lub więcej oraz długością od 100 cm i więcej. Zaleta tego typu połączenia jest możliwość wykonania bardzo długich i szerokich schodów. Do jednego i drugiego rodzaju możemy zamontować barierki ochronne. Schody zmontowane z podestów scenicznych stabilizuje się klamrami do nóg.