Wynajem Podestów Scenicznych - Scena na imprezy firmowe


imprezy firmowe scena

Każda impreza firmowa niesie za sobą potrzebę obsługi pod kątem techniki scenicznej. Często niezbędne staje się dobre nagłośnienie sceniczne, oświetlenie sceniczne, multimedia jak ekrany bezszwowe czy projektory. Scena z podestów scenicznych ma bowiem służyć lepszej komunikacji oraz prezentacji na spotkaniach bądź imprezach firmowych.

Poniżej przedstawione zostaną podesty sceniczne na wynajem, z których można zmontować scenę na imprezy firmowe lub spotkania firmowe. Na tego typu wydarzeniach jak imprezy firmowe, scena pełni funkcje reprezentatywną dla zaproszonych gości oraz najczęściej jednak dla szefów lub głównych przełożonych. Scena to główny punkt podczas tego typu wydarzeń. Dzięki podestom scenicznym, możemy zbudować scenę dostosowaną do potrzeb danej firmy. Zarówno jeśli mowa o długość i, szerokość oraz wysokości sceny. Każda estrada może być podzielona w taki sposób by była na różnej wysokości i miała różne kształty: kwadratu, prostokąta, okręgu lub innej figury geometrycznej. Dodatkowo scenę można rozbudować w taki sposób aby odchodziły od niej specjalne podłużne podia. Pozwala to na bliższy i bardziej bezpośredni kontakt z uczestnikami imprezy firmowej. Podesty sceniczne na imprezę firmową, z których zbudowana jest scena, nie potrzebują posiadać dużego obciążenia.


podesty sceniczne impreza firmowa

Wystarczy wtedy zastosować podesty sceniczne z obciążeniem do 500kg na 1m2.

Jest to wystarczająca wytrzymałość przy użyciu wyłącznie mebli eventowych, ekranów, mikrofonów, kamer oraz osób uczestniczących w konferencji, gdzie nie potrzeba żadnego innego, ciężkiego obciążenia. Wysokość podestów scenicznych waha się w granicach od 30-60 cm, wszystko uzależnione jest też od możliwości danej sali bądź pomieszczenia. Niezbędne jest oszacowanie jak wysoko jest sufit od miejsca w którym ma stać scena. W sytuacji gdy sufit jest na różnej wysokości poprzez wzmocnienia stropu lub szyny na ruchome ściany, może to również wpływać na maksymalną wysokość podestów scenicznych. Istnieje oczywiście możliwość umieszczenia podestów scenicznych nawet powyżej 2m-3m. Przeważnie jednak nie ma takich potrzeb przy budowie sceny z podestów scenicznych na imprezy firmowe. Wysokość sceny możemy dostosować poprzez nogi teleskopowe. Ich profile są aluminiowe o grubości ścianki od 2-3 mm ze specjalną blokadą zabezpieczającą z 2 stron dzięki czemu można ustawić miarę podestu scenicznego na odpowiedniej wysokości.


wynajem podestów scenicznych na scene firmowa impreza

Posiadane nogi teleskopowe mają następujące konfiguracje: 30cm-40cm lub 45 cm, 40cm - 60cm, 60cm - 100cm, 90cm – 160 cm oraz 120cm - 220cm.

Do tego typu nóg wystarczy klucz oczkowy o rozmiarze 13 lub 17 w zależności od wytrzymałości nogi. Przy planowaniu sceny z podestów scenicznych należy zwrócić uwagę na wielkość sceny. Sala, w której odbędzie się impreza firmowa narzuca nam wielkość projektu. Z doświadczenia naszej firmy, tego typu sceny mają średnią wielkość w wysokości: 6m x 8m , 4m x 3m , 2m x 3m. Można oczywiście zbudować większe sceny, jednak przy tego typu eventach jest to rzadkość.


Podesty sceniczne montowane są z elementów o wymiarach 2m x 1m.

Mogą one występować również w rozmiarach rzadziej spotykanych: 1m x 1m. Szybki i wygodny montaż sceny z podestów scenicznych o danej długości i szerokości jest możliwy dzięki standardowym rozmiarom elementów. Brak luk czy prześwitów jest zapewniony poprzez aluminiowe profilem które są zamontowane przy blacie podestu scenicznego przy łączeniu dwóch elementów.