Podwyższenie dla chóru / Podium sportowe / Praktykable


podest sceniczny na chor

Podium dla chóru zbudowana jest z podestów scenicznych. Do wyboru mamy lekkie podesty sceniczne lub ciężkie podesty sceniczne w zależności od potrzeb i zastosowania danego podium.

Każdy projekt podium dla chórów rozpoczyna się od analizowania miejsca, gdzie będą umiejscowione podesty sceniczne i na jakiej wysokości. Zazwyczaj są to kościoły lub inne miejsca użyteczności publicznej gdzie odbywają się tego typu koncerty sakralne. Powierzchnia, na której umiejscowiona jest scena, na której będą stali ludzi powinna charakteryzować się dobrze utwardzoną strukturą, mowa tutaj np. o płytach betonowych, płytkach, panelach, parkiecie lub podobnych powierzchni tego typu, aby pod naciskiem danego ciężaru podesty sceniczne się nie zapadały. Nogi do podestów scenicznych osadza się w profilu podestu scenicznego, ich obwód to 6 cm x 6 cm mając do wyboru mocniejsze nogi o grubości profilu 3 mm lub lżejsze 2 mm.


podwyższenie dla chóru

Dzięki uniwersalnym rozmiarom nóg, każdą kondygnację podium można ustawić na wysokości dostosowanej do projektu podium dla chórów. Zarówno lekkie, jak i ciężkie nogi mają specjalne, gumowe, antypoślizgowe nakładki, dzięki czemu nawet jeden pojedynczy podest sceniczny stoi stabilnie.

Należy jednak pamiętać o tym, żeby podłoże nie było wilgotne, gdyż przy dłuższym okresie, krople cieczy wokół gumowej nakładki mogą wniknąć w strukturę podłoża i zostawić ciężkie do usunięcia ślady. Pierwszy rząd podestów scenicznych zazwyczaj jest stawiany na wysokości od 20 cm lub 30 cm. Jego szerokość to zazwyczaj 1m lub 0,5m co za tym idzie można również po połączeniu 2 sztuk montować stopnie o szerokości 1,5m, 2m, 2,5m czy nawet 3 metrów. Jeśli chodzi o długość jednego rzędu podium, mamy tutaj nieograniczone możliwości. Jedynym ograniczeniem mogą być wyłącznie wielkości pomieszczenia lub filary w miejscu, gdzie mają stać podesty sceniczne, z których powstanie podium dla chóru. Gdy mamy do czynienia z nierównym podłożem najlepiej zastosować nogi teleskopowe do podestów scenicznych. Jest to znakomita sprawa, gdyż scenę dla chóru można wtedy ustawić, równo nie przejmując się żadnymi nierównościami.


praktykable

Blaty podestów scenicznych łączymy za pomocą specjalnego uchwytu do podestów, dzięki czemu jeden element z drugim będą stabilne i bez szpar między nimi. Kolejne, rzędy, partie czy stopnie układa się tak samo, jak pierwszy tylko już na wyższej wysokości.

Zazwyczaj każde kolejne piętro podium dla chórów zwiększa się od 20 do 30 cm w zależności czy osoby będą stać, czy siedzieć i czy będą mieć do dyspozycji krzesła, czy bezpośrednio będą siedzieć na blacie podestu scenicznego. Blat pokryty jest specjalną czarną antypoślizgową i wodoodporną sklejką o wzorze hex, która dzięki swojej powierzchni i wyglądzie nie zostawia żadnych brudnych śladów. Każdy rząd podium dla chórów łączony jest za pomocą klamry do nóg. Do zamocowania jednego podestu służą dwie takie same klamry, które powodują, że jeden rząd z drugim będą stać nie ruchomo i nie będzie grozić, że pod wpływem drgań jeden lub drugi przesunie się o kilka centymetrów. Nasza wypożyczalnia podestów scenicznych zapewnia bezpieczeństwo tego typu konstrukcji, jaką jest podium dla chórów. Potwierdzamy to pisemną gwarancją TUV Nord. Wynajem podestów scenicznych do podium dla chórów powoduje często zastosowanie zabezpieczeń na wyższych kondygnacjach sceny dla chóru, gdy podium składające się z kilku rzędów, a ostatnie z nich jest na wysokości powyżej 60 cm, powoduje, że powinno zamontować się specjalne barierki ochronne przed niekontrolowanym upadkiem. Uchwyty montuje się w profilach blatów podestów scenicznych, na każdą barierkę przypadają 2 uchwytu z lewej i prawej strony blatu.


schody-dla-choru

Montaż tych akcesoriów zabezpieczających na pewno zapewni i zabezpieczy niekontrolowane upadki z podestów scenicznych.

Do wyboru możemy zamontować barierki o długości 1 m na boki podium lub 2 m na tył podium dla chórów. Każdą barierkę spina się specjalnym uchwytem do łączenia barierek ze sobą co powoduje, że cała konstrukcja jest stabilna i nie wymaga dodatkowych mocowań. Jeśli chcielibyśmy, aby z tyłu podium również była możliwość wejścia, można zamontować specjalne schody, które są o wiele węższe, przez co można zamontować kilka stopni do góry, przy tym nie zajmować dużo miejsca. Przy ustaleniu szerokości jednego rzędu sceny dla chóru należy, brać pod uwagę możliwość ustawienia statywów na mikrofony lub śpiewników z tekstami do śpiewania dlatego też rzędy poniżej 1 metra nie są dobrym rozwiązaniem ze względu na małą ilość miejsca. Dzięki niskim stopniom podestów scenicznych np. po 20 cm każdy kolejny nawet starsze osoby nie będą miały problemu z przemieszczeniem się z 1 stopnia na drugi. Po montażu podium dla chóru należy zwrócić uwagę osobą korzystającym oraz organizatorom tego typu koncertów, żeby zwrócili uwagę na osoby, które będą trzymać świecę, aby wosk nie kapał na powierzchnię lub aluminiowe boki blatów podestów scenicznych. Gdyż zaschnięty wosk bardzo trudno oczyścić, gdy zaschnie. W takich sytuacjach blat można zabezpieczyć wykładziną lub innym typem materiału dostosowanego do przykrywania powierzchni. Dzięki temu zarówno można udekorować podium, jak i zadbać, aby podesty sceniczne się nie uszkodziły.