Wynajem trybun / Trybuny sportowe


wynajem trybun

Wiele wydarzeń w tym sportowych, ale i nie tylko potrzebuje trybuny dla widowni. Zdarza się to wtedy gdy dane wydarzenie organizuje się na świeżym powietrzu lub w miejscach do tego niedostosowanych.

Trybuny dla widowni zbudowane są z podestów scenicznych z naszej wypożyczalni w Krakowie. Każda realizacja wymaga na początku dokładnej analizy danego wydarzenia: sportowego jak piłka ręczna, wyścig samochodowy lub eventowego typu koncert. Planowanie montażu podestów scenicznych, z których powstanie trybuna dla widowni rozpoczyna się od analizy powierzchni, na której podesty sceniczne na nogach teleskopowych zostaną umiejscowione. Jest to bardzo ważne, gdyż inaczej montuje się podest sceniczny na ziemi lub trawie a inaczej gdy jest to stała, nie zapadająca się pod ciężarem powierzchnia jak chodniki betonowe czy podłoga na sali gimnastycznej. Przy niestabilnych powierzchniach takich jak ziemia, trwa, błoto na każdą nogę podestu scenicznego montuje się specjalne 20 mm lub 30 mm grubości wkładki o wielkości 20 cm x 20 cm np. z sklejki wiórowej, aby rozłożyć ciężar podestu na większą powierzchnię. Skutkuje to stabilną konstrukcja trybuny, nawet w bardzo grząskich miejscach.


Aby całe przedsięwzięcie było bezpiecznie zorganizowane przede wszystkim, ważne jest dla nas ciężar, waga osób, sprzętu, jakie mają utrzymać nasze podesty sceniczne.

Standardowo na wynajem podestów scenicznych na 1m2 powierzchni przypada 500 kg lub 900 kg w zależności o modelu w tym wzmocnień danego blatu oraz nóg podestów scenicznych. Nasza wypożyczalnia podestów scenicznych w Krakowie posiada dwa rodzaje podestów lekkie i ciężkie. Podesty sceniczne lekkie posiadają 9mm wodoodporną sklejkę obudowane aluminiową obudową wraz z nogami o grubości 2mm mogą utrzymać na całej powierzchni ciężar do 500 kg. Podesty sceniczne ciężkie wykonane są z 11 mm sklejki, a nogi stosowane do tego typu podestów mają grubość profilu aż 3mm dzięki czemu są w stanie utrzymać ciężar do 900 kg na 1 m2. Po pozytywnej analizie obciążenia i rodzaju powierzchni przystępujemy do montażu trybuny dla widowni. Kolejnym ważnym aspektem jest wypoziomowanie blatów, a dokładnie nóg teleskopowych, tak aby każda z kondygnacji podestów scenicznych była na jednym i tym samym poziomie. W zależności od długości nóg możemy zbudować trybuny od 20 cm do nawet 200 cm, dzięki czemu można zbudować wiele kondygnacji i wysokości w danej trybunie.

trybuny sportowe

Przy prostym podłożu można zacząć już od 20 cm i każdy kolejny rząd można zwiększać, o kolejne 20 cm. Daje nam w sumie aż 10 kondygnacji do zbudowania. Oczywiście odstępy mogą być większe np. co 30 cm lub 40 cm w zależności od tego, co klient potrzebuje.

W zależności od wielkości powierzchni na, której montowane są trybuny dla widzów, każdy rząd podestów scenicznych zbudowany jest z blatów o wymiarach 50 cm lub 100 cm szerokości. Standardowo do budowy trybun z podestów scenicznych montuje się te z większą szerokością blatu. Następnym krokiem w montażu całej trybuny jest określenie jej długości a do dyspozycji mamy elementy o długości 50 cm, 100 cm lub 200 cm. Dzięki czemu można stworzyć trybuny sięgające nawet kilkudziesięciu metrów. Każdy z blatów wyposażony jest w wodoodporną sklejkę hex koloru czarnego. Aby całość była stabilna stosuje się 2 rodzaje wzmocnień stabilizacyjnych do podestów scenicznych.


wynajem trybun sportowych

Podwójne klamry do nóg teleskopowych oraz klamry do łączenia blatów. Służą one do łączenia każdego podestu scenicznego ze sobą tworzą jedną całość. Klamry montuje się do nóg lub nóg teleskopowych podestów scenicznych, aby zachować równy odstęp i aby każda noga stała pod dobrym kontem.

Klamry do blatów stosuje się, aby każdy blat podestu scenicznego nie miał żadnych luk a także, żeby podesty nie rozchodziły się na różne strony. Ostatnim elementem trybuny dla widzów jest montaż barierek na najwyższej kondygnacji trybuny, służące do ochrony przed potencjalnym upadkiem kogoś z dużej wysokości. Poręcze aluminiowe montowane są w specjalne uchwyty, które są mocowane do profilu aluminiowego blatu podestu scenicznego. Każda z barierek jest łączona specjalnym łącznikiem z góry i z dołu. Po zakończonym montażu trybuny dla widowni następuje sprawdzenie, każdego elementu krok po kroku, aby upewnić się, że projekt trybuny zostanie zaakceptowany przez projektanta i montażystę.

wynajem trybun sportowych

Trybuny sportowe stosuje się w wielu przypadkach. Przede wszystkim w wydarzeniach sportowych: piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki lub siatkówki.

Dzięki trybuną sportowym zbudowanych z podestów scenicznych można bez problemu dostosować każdą trybunę do potrzeb danego wydarzenia, eventu. Dzięki małym elementom w przeciągu 24h można zbudować optymalną trybunę w trudno dostępnych miejscach i po zakończeniu wydarzenia można bezproblemu zdemontować, dzięki czemu można zorganizować wydarzenie w prawie każdym miejscu. Dzięki różnorakim projektom można zrobić szerszą lub węższą trybunę, tak samo dłuższą i szerszą też nie będzie problemem.